İçeriğe Geç
Yenidoğan Bebek Bakımı - Baboo

Yenidoğan Bebek Bakımı

Bebeklerin dünyaya geldikten sonra geçirdikleri yaklaşık 1 aylık süreç yenidoğan dönemi olarak adlandırılır. Bu dönemde bebek dış dünyaya adapte olmaya çalışır.

Yenidoğan Bebeğinize Bakarken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  • Bakımda en önemli konulardan biri beslenmedir. Herhangi bir sağlık sorunu bulunmadığı sürece bebeğinizi sık sık emzirmelisiniz.
  • Emzirme işleminden sonra mutlaka gaz çıkarması sağlanmalıdır. Bebek, omuza yaslanırken belinden sırtına doğru yani aşağıdan yukarıya hafif sert bir şekilde vurularak gaz çıkarması sağlanmalıdır. 
  • Bebeğinizi her zaman başı yan olacak şekilde yatırmalısınız. Yan yastıklar da kullanabilirsiniz.
  • Bebeğinizin altını değiştirirken ıslak mendil yerine su ve pamuk ya da içerisinde alkol ve paraben gibi zararlı maddeler bulunmayan mendiller tercih etmelisiniz.
  • Kız bebeklerde temizlik önden arkaya doğru yapılmalıdır.

Yenidoğan bebeğinizin bakımı sırasında dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise bebeğinize kıyafet seçimidir. Bebeğiniz için kıyafet seçerken 

  • Pamuklu, yumuşak ve doğal kumaşlardan yapılmış olmasına özen göstermelisiniz.
  • Bebeğinizi sıkmayacak esnek bir kumaştan üretilmiş olmasına dikkat etmelisiniz
  • Bebeğinize giydireceğiniz kıyafetler tüylü olmamalıdır.
  • Yenidoğan bebeklerin cildi oldukça hassas olduğu için mutlaka tahriş etmeyen ve alerji riski taşımayan yumuşak kıyafetler tercih etmelisiniz.
  • İlk aylarda bebeğinize mutlaka eldiven, çorap ve şapka giydirmelisiniz.

Günümüzde bebek kıyafet ve malzemelerinde kullanılan modal kumaş da bu sağlıklı bebek kumaşları kategorisine girmektedir.

Modal Kumaş Nedir?

Kayın ağacından üretilen modal, tamamıyla doğal, yaş ve kuru mukavemeti yüksek bir lif çeşitidir. Yıpranmaya karşı oldukça dayanıklıdır. Nem transfer özelliği gayet iyidir. Modal iplikle örülen veya dokunan kumaşlar, yumuşak tuşeye sahiptir.

Baboo da tüm dünyada bebek ürünlerinde çok popüler olan bu kumaş türünü son koleksiyonunda kullandı.  Fitilli olarak %50 modal %50 pamuk kumaş kullanılarak hazırlanan bu koleksiyonda bodyler, bu bodylerle takım pantolonlar, tulumlar, hastane çıkışı setleri, lastikli çarşaf gibi hem şık hem basic hem de kullanışlı ve uzun ömürlü bebek ürünleri mevcut. 

Fonksiyonelliğin ön planda tutulduğu bu koleksiyonda örneğin bodyler çift kademeli çıt çıt konarak tasarlanmış, hastane çıkışı setindeki zıbın ve tulumun ellerinde istendiği zaman kıvrım açılarak kullanılabilecek eldivenleri vardır. Lastikli çarşaf ise hemen her yatak boyutuna uygun olacak ebatlarda üretilmiştir. Ayrıca birden fazla ürün satın aldığınızda fiyat avantajlı olan setler de mevcuttur.


Siz de bebeğinizin hassas cildine en uygun kıyafetler ve diğer ihtiyaçlarınız için Baboo’yu ziyaret edin.

Önceki Blog Bebeğinize Oyuncak Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?
Sonraki Blog Silikon Mama Önlüğü
TR
TR